Vybrat vhodné náramkové hodinky není v současné době žádná snadná záležitost, neboť nabídka různých modelů, s celou řadou zajímavých funkcí, je poměrně dosti široká. Na co se tedy zaměřit při jejich výběru. Podívejte se na některé tipy.

Aby náramkové hodinky plnily svůj účel                                                                                                                                                                                                                                                                             Vzhledem k tomu, že náramkové hodinky nekupujeme každý den, kromě toho některé modely jsou dosti drahé, je potřeba při jejich výběru brát v potaz několik důležitých faktů. Nejprve je nutno si uvědomit, jakému životnímu stylu dáváme přednost. Sportujeme často nebo raději chodíme do společnosti? Podle toho také volíme styl a funkce hodinek. Jiné vlastnosti očekáváme od hodinek sportovních, které by měly být daleko odolnější a jiný pak od těch, které budeme nosit do společnosti. Velmi elegantní vzhled nabízejí hodinky Slava. Samozřejmostí jsou modely pánské i dámské.

 • Druh ciferníku
  Volíme mezi digitálním a analogovým, tedy s ručičkami. Každému vyhovuje jiný ukazatel času. Analogový ciferník je vhodnější pro společenské modely, digitální zase uvítají sportovci. Některé modely nabízejí kombinaci obou druhů.
 • Pouzdro ciferníku
  Zde je potřeba zvolit vhodný materiál. Velmi často se setkáme s pouzdrem vyrobeným z nerezové oceli, mosazi nebo titanu. Jsou to materiály odolné, ale někdy mohou být těžší. Lehčí druh je plast, který však zase není tolik odolný.
 • Sklíčko chránící ciferník
  Opět máme na výběr několik různých materiálů. Mezi časté patří různé druhy skla – minerální, tvrzené, safírové. Tento materiál je pevný a odolá i poškrábání. Levnější modely pak využívají plast.
 • Materiál řemínku
  Tady opět záleží na tom, k jakému účelu jsou hodinky určené. Nejčastějšími materiály jsou kůže, koženka, textil nebo kov.

To jsou jen základní hlediska, podle kterých náramkové hodinky vybíráme. Mezi ta další pak patří například druh hodinového strojku, průměr ciferníku nebo další funkce, které různé modely nabízejí.